Hoppa till sidans innehåll

Styrelsen och sektioner


Styrelsen

Ordförande

Mattias Svensson 070-449 65 67 Tävlingsansvarig

Kassör

Gun Sternersson 070-475 30 56 Kassör 

Vice ordförande

Sophie Karlsson  073-370 36 83 Ungdomsansvarig

Ledamot

Phuong Ly 073-690 038 22 Arrangemangsansvarig

Ledamot

Charlotte Sternell 070-380 42 42 Föräldragruppsansvarig

Ledamot

Damir Tolic 070-378 20 12 Senioransvarig

Ledamot

Phuong Ly  073-690 38 22 Sekreterare

Suppleant

Lars-Ivar Fellt 073-388 68 81 Marknadsansvarig

Suppleant

Serafia Hägersand Edinius 070-562 82 89  

Suppleant

     
       

Kansliet

 
  Phuong Ly 073-690 38 22  
  Björne Höglander 073-624 20 86  
       

Revisorer

Revisor 1

Johan Forsmarker 070-364 59 67  

Revisor 2

Rebecka Dejus 076-761 54 04  

Revisorssuppleant

Pether Lindgren 073-624 13 25  
       

Valberedningen

Ledamot

Johan Forsmarker 070-364 59 67  

Ledamot

Håkan Nilsson 076-115 42 48  

Ledamot

Emma Källström
070-309 05 24  

Från styrelsen

Mattias Svensson 070-449 65 67  
       

Ungdomssektionen

Från styrelsen

Sophie Karlsson 073-370 36 83  
       

Seniorsektionen

Från styrelsen

Damir Tolic 070-378 20 12  
       

Tävlingssektionen

Från styrelsen

Mattias Svensson 070-449 65 67  
       

Utbildningssektionen

Från styrelsen Serafia Hägersand Edinius  070-562 82 89  

Marknadssektionen

Från styrelsen

Lars-Ivar Fellt 073-388 68 81  

Arrangemangssektionen

Från styrelsen

Phuong Ly 073-690 38 22  
       

Föräldragruppssektionen

Från styrelsen

Charlotte Sternell 070-380 42 42  

Ledamot

     

Ledamot

     
Uppdaterad: 2017-10-29 20:38
Skribent: Styrelsen

Träningstider 2017/18

Damer A + B (startar 14 aug)
     
Mån 17:00-18:30 Sporthallen A
Tis 20:00-21:30 Vallhalla
Ons 20:00-21:30 Sporthallen A
Tor 18:30-20:00 Vallhalla
     
Motion (startar 4 sep)
     
Mån 20:00-21:30 Vallhalla
Tor 20:00-21:30 Vallhalla
     
Flickor 03 (startar 14 aug)
     
Tis 18:00-19:30 Åsa
Tor 16:30-17:45 Sporthallen B
Fre 16:30-18:00 Sporthallen A
     
Flickor 04 (startar 14 aug)
     
Mån 18:30-20:00 Vallhalla
Ons 18:00-19:30 Rödsle
Fre 18:00-19:30 Sporthallen A
     
Pojkar 04 (startar 6 sep)
     
Ons 17:00-18:30 Vallhalla
Fre 17:00-18:30 Vallhalla
     
Flickor 05 (startar 29 aug)
     
Tis 17:00-18:30 Vallhalla
Tor 17:00-18:30 Vallhalla
     
Pojkar 05 (startar 22 aug)
     
Tis 18:30-20:00 Vallhalla
Ons 19:30-21:00 Vallhalla
Sön 18:00-19:30 Sporthallen B
     
Flickor 06 (startar 30 aug)
     
Ons 18:15-19:30 Åsa
Sön 17:45-19:00 Rödsle
     
Pojkar 06/07 (13 sep)
     
Mån 17:30-18:30 Vallhalla
Ons 17:00-18:00 Rödsle
     
Flickor 07 (startar 29 aug)
     
Tis 17:00-18:00 Åsa
Tor 18:00-19:00 Åsa
     
Flickor 08 (startar 30 aug)
     
Mån 17:00-18:00 Rödsle
Ons 17:00-18:15 Åsa
     
Pojkar 08/09 (Startar 16 sep)
     
Lör 10:00-11:00 Åsa
     
Flickor 09 (startar 16 nov)
     
Tor 17:00-18:00 Åsa
     
Flickor + Pojkar 10/11 (återkommer om start)
     
Lör 10:00-11:00 Sporthallen B
     
Påskallvik Mix 09-11 (startar 12 sep)
     
Tis 17:00-18:00 Påskallavik

Postadress:
Oskarshamns BBK - Basket
Box 197, Stengatan 21
57224 Oskarshamn

Besöksadress:
Oscarsgymnasiet, Stengatan 21
57228 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: +46704496567, +46704496567
E-post: This is a mailto link

Se all info