Hoppa till sidans innehåll

Anmälda 2018


Nedan hittar du alla registrerade namn till årets Basketskola. Saknar du ditt namn eller behöver avanmäla dig, kontakta oss via e-post This is a mailto link

1. Adam Hasselquist Rödsle 3c
2. Adis Jasaraj Vallhalla 4b
3. Agnes Bramhag Rödsle 3c
4. Alexander Holm Vallhalla 4
5. Alice Dahlborg Rödsle 2a
6. Alice Holgersson Kristineberg 5b
7. Alice Karlsson Påskallavik 4
8. Alicia Enerfelt Rödsle 2a
9. Alva Enerfelt Rödsle 2a
10. Alva Kursu Kristineberg 4b
11. Alve Bank Rödsle 2b
12. Alvin Gunnebrant Vallhalla 4b
13. Amadeus Larsson Rödsle 3b
14. Andrés Alejandro  
15. Annie Jisvik Norra 3c
16. Antonia Lindestål Rödsle 4a
17. Arina Zhukova Kristineberg 2a
18. Arvid Harrysson Norra 5b
19. Benjamin Erlingsson Norra 5b
20. Bogdan Pivoriunas Kristineberg 2b
21. Carl Olsson Norra 5a
22. Chatharina Nilsson Kristineberg 4b
23. Chloe Karlsson Norra 3c
24. Cornelia Brandt Rödsle 3c
25. Davood Tawasoli Kristineberg 2c
26. Ebba Nilsson Norra 2a
27. Edvin Fanici Kristineberg 4a
28. Elin Ritzén Rödsle 3a
29. Elin Roos Kristineberg 5b
30. Ella Adler Saltvik 2
31. Ella Klasson Rödsle 2c
32. Ellen Jeansson Rödsle 5a
33. Ellen Magnusson Rödsle 3a
34. Elma Kroner Rödsle 2b
35. Elma Tuzlo Kristineberg 4a
36. Elmo Lingman Saltvik 3
37. Elsa Hägersand Rödsle 4a
38. Elsa Martinsson Rödsle 3a
39. Elvira Franzén Rödsle 2c
40. Elvira Lövgren Rödsle 2b
41. Emma Martinsson Kristineberg 2a
42. Filippa Lindestål Rödsle 3a
43. Gottfrid Kaspersson Redborn Kristineberg 0a
44. Gustaf Kindstrand Kristineberg 5b
45. Hedda Hansen Ödell Rödsle 5b
46. Herman Wictorzon Norra 5a
47. Hilda Svensson Kristineberg 5b
48. Iadolla Alsahou Vallhalla 4
49. Ida Karlsson Kristineberg 5b
50. Iman Tuzlo Kristineberg 2b
51. Isabel Franzén Rödsle 5b
52. Isabella Runborg Figeholm 3
53. Jakob Fransson Rödsle 5b
54. Jennifer Tran Norra 3a
55. Jenny Le Vallhalla 2a
56. Joel Hägerström Rödsle 4b
57. Johan Persson Kristineberg 4b
58. Josefine Reinholdsson Kristineberg 4a
59. Julia Nilsson Vallhalla 2
60. Kajsa Berg Kristineberg 4b
61. Kayla Chen Norra 3a
62. Kenny Huynh Norra 5a
63. Lea Lotsengård Saltvik 3
64. Linn Chau Sang Kristineberg 4b
65. Linnea Sundqvist Norra 2b
66. Linnéa Redborn Kristineberg 5c
67. Lisen Nygren Nilsson Rödsle 5b
68. Lova Andersson Figeholm 2
69. Maja Ebbeling Kristineberg 5b
70. Maja Eklund Norra 5a
71. Maja Reyper Vallhalla 2
72. Majesty Karlsson Rödsle 2c
73. Maria Dolatabadi Kristineberg 3c
74. Maria Johansson Rödsle 4c
75. Max Kraftling Kristineberg 2b
76. Meja Adler Norra 4b
77. Melissa Wagenius Kristineberg 4b
78. Melker Nilsson Rödsle 2b
79. Millie Carlberg Rödsle 5b
80. Miquel Patrick Ferreira 6
81. Moa Karlsson Påskallavik 2
82. Mohammad Twmae Vallhalla 4a
83. Molly Hamnede Påskallavik 2
84. Mustafa Al Hassoumi Norra 5a
85. My Wallin Kristineberg 5b
86. Nellie Berg Norra 2a
87. Nelly Perlgård Norra 3c
88. Nikolaj Andersen Saltvik 3
89. Nor Khdair Vallhalla 2
90. Olivia Fransson Vallhalla 3
91. Olivia Kumm Vallhalla 2
92. Py Kemgren Rödsle 3c
93. Rasmus Andersson Kristineberg 5c
94. Saga Börjesson Vallhalla 2
95. Sakarias Küsel Norra 5a
96. Sandra Klasson Rödsle 5a
97. Sanna Ericson Norra 3c
98. Sara Johansson Rödsle 3c
99. Shahd Hahi Vallhalla 3c
100. Sidra Zreik Vallhalla 2
101. Sofia Karlsson Påskallavik 4
102. Sofie Ohlsson Norra 3b
103. Tekla Jonasson Rödsle 5b
104. Tellina Norling Rödsle 5b
105. Tiba Qaraghuli Rödsle 2a
106. Tilda Petersson Norra 3c
107. Tilde Vilhelmsson Rödsle 2c
108. Tindra Rindfalk Fårbo 4
109. Vega Skogh Saltvik 3
110. Viktor Svärdstål Vallhalla 4a
111. Wilhelm Martin Kristineberg 4c
112. Ville Beddesand Norra 5a
113. William Karlsson Norra 5b
114. Vilma Hagman Norra 3c
115. Wilma Olsson Kristineberg 5b
116. Viola Lindhag Kristdala 3
117. Zaid Aburashed Vallhalla 5
118. Zanna Penmit Vallhalla 3
119.    
120.    

 

Träningstider

SÄSONGEN 2018/19 
     
     
Damer A+B (startar 13 aug)
     
Mån 17:00 - 18:30 Sporthallen A
Ons 19:30 - 21:00 Vallhalla
Tor 20:00 - 21:30 Sporthallen A
     
Flickor 03 (startar 21 aug)
     
Tis 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 16:30 - 18:00 Sporthallen A
     
Flickor 04 (startar 20 aug)
     
Mån 18:30 - 20:00 Vallhalla
Ons 18:30 - 20:00 Rödsle
Tor* 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 18:30 - 20:00 Vallhalla
     
* Jämna veckor
     
Flickor 05 (startar 20 aug)
     
Mån 18:30 - 20:00 Vallhalla
Ons 18:30 - 20:00 Rödsle
Tor* 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 18:30 - 20:00 Vallhalla
     
* Jämna veckor
     
Flickor 06 (startar 21 aug)
     
Tis 17:00 - 18:30 Vallhalla
Ons 17:00 - 18:30 Vallhalla
Sön 18:00 - 19:30 Rödsle
     
Flickor 07 (startar 21 aug)
     
Tis 18:00 - 19:30 Åsa
Tor 16:30 - 18:00 Sporthallen B
     
Flickor 08 (startar 21 aug)
     
Tis 17:00 - 18:00 Åsa
Tor 17:00 - 18:30 Vallhalla
     
Flickor 09 (startar 6 sep)
     
Tor 17:00 - 18:00 Åsa
     
Flickor 10 (startar 3 dec)
     
Mån 18:00 - 19:00 Sporthallen B
     
Pojkar 05 (startar 21 aug)
     
Tis 18:30 - 20:00 Vallhalla
Tor 18:30 - 20:00 Vallhalla
Sön 18:00 - 19:30 Sporthallen B
     
Pojkar 06/07 (startar 20 aug)
     
Mån 17:00 - 18:30 Vallhalla
Ons 17:00 - 18:30 Rödsle
Fre 17:00 - 18:30 Vallhalla
     
Pojkar 08/09 (startar 1 sep)
     
Lör 11:00 - 12:00 Åsa
     
Pojkar 10 (startar 31 jan)
     
Tor 18:00 -19:00 Åsa
     
Haj Fajv (startar 13 okt)
     
Lör 10:00 - 11:00 Sporthallen B
     
Motion (startar 10 sep)
     
Mån 20:00 - 21:30 Vallhalla

Postadress:
Oskarshamns BBK - Basket
Box 197, Stengatan 21
57224 Oskarshamn

Besöksadress:
Oscarsgymnasiet, Stengatan 21
57228 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: +46704496567, +46704496567
E-post: This is a mailto link

Se all info