Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare


Följande spelare har hittills anmält sig till Skill Camp 2018.

 

Ix Namn Född Lag Betalning
1. Alicia Bergstrand 2008 OBBK F08 OK
2. Alva Kursu 2007 OBBK F07 OK
3. Annie Jisvik 2008 OBBK F08 OK
4. Arvid Harrysson 2006 OBBK P06/07 OK
5. Benjamin Erlingsson 2006 OBBK P06/07 OK
6. Edvin Fanici 2007 OBBK P06/07 OK
7. Elin Roos 2006 OBBK F06 OK
8. Ella Wickman 2005 OBBK F06 OK
9. Ellen Magnusson 2008 OBBK F08 OK
10. Elliot Hägg 2007 OBBK P06/07  
11. Elma Tuzlo 2007 OBBK F07 OK
12. Elsa Hägersand 2007 OBBK F07 OK
13. Gustaf Kindstrand 2006 OBBK P06/07 OK
14. Herman Victorzon 2006 OBBK P06/07 OK
15. Hilda Larsson 2007 OBBK F07 OK
16. Ida Kursu 2005 OBBK F06 OK
17. Irma Islamagic 2007 OBBK F07 OK
18. Johan Persson 2007 OBBK P06/07 OK
19. Kajsa Berg 2007 OBBK F07 OK
20. Kenny Huynh 2006 OBBK P06/07 OK
21. Linn Sang 2007 OBBK F07 OK
22. Linnea Redborn 2006 OBBK F06 OK
23. Maja Eklund 2006 OBBK F06 OK
24. Nelly Perlgård 2008 OBBK F08 OK
25. Nelly Thyrwin 2008 OBBK F08 OK
26. Ronja Carlsson 2008 OBBK F08 OK
27. Sanna Ericson 2008 OBBK F08 OK
28. Sanna Probelius 2007 OBBK F07 OK
29. Sofia Karlsson 2007 OBBK F07 OK
30. Vega Skogh 2008 OBBK F08 OK
31. Wilhelm Martin 2008 OBBK P06/07 OK
32. Ville Beddesand 2006 OBBK P06/07 OK
33. William Karlsson 2006 OBBK P06/07 OK
34. Wilma Nguyen 2008 OBBK F08 OK
Uppdaterad: 01 NOV 2017 00:22 Skribent: Ungdomssektionen

 

Träningstider

SÄSONGEN 2018/19 
     
     
Damer A+B (startar 13 aug)
     
Mån 17:00 - 18:30 Sporthallen A
Ons 19:30 - 21:00 Vallhalla
Tor 20:00 - 21:30 Sporthallen A
     
Flickor 03 (startar 21 aug)
     
Tis 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 16:30 - 18:00 Sporthallen A
     
Flickor 04 (startar 20 aug)
     
Mån 18:30 - 20:00 Vallhalla
Ons 18:30 - 20:00 Rödsle
Tor* 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 18:30 - 20:00 Vallhalla
     
* Jämna veckor
     
Flickor 05 (startar 20 aug)
     
Mån 18:30 - 20:00 Vallhalla
Ons 18:30 - 20:00 Rödsle
Tor* 20:00 - 21:30 Vallhalla
Fre 18:30 - 20:00 Vallhalla
     
* Jämna veckor
     
Flickor 06 (startar 21 aug)
     
Tis 17:00 - 18:30 Vallhalla
Ons 17:00 - 18:30 Vallhalla
Sön 18:00 - 19:30 Rödsle
     
Flickor 07 (startar 21 aug)
     
Tis 18:00 - 19:30 Åsa
Tor 16:30 - 18:00 Sporthallen B
     
Flickor 08 (startar 21 aug)
     
Tis 17:00 - 18:00 Åsa
Tor 17:00 - 18:30 Vallhalla
     
Flickor 09 (startar 6 sep)
     
Tor 17:00 - 18:00 Åsa
     
Flickor 10 (startar 3 dec)
     
Mån 18:00 - 19:00 Sporthallen B
     
Pojkar 05 (startar 21 aug)
     
Tis 18:30 - 20:00 Vallhalla
Tor 18:30 - 20:00 Vallhalla
Sön 18:00 - 19:30 Sporthallen B
     
Pojkar 06/07 (startar 20 aug)
     
Mån 17:00 - 18:30 Vallhalla
Ons 17:00 - 18:30 Rödsle
Fre 17:00 - 18:30 Vallhalla
     
Pojkar 08/09 (startar 1 sep)
     
Lör 11:00 - 12:00 Åsa
     
Pojkar 10 (startar 31 jan)
     
Tor 18:00 -19:00 Åsa
     
Haj Fajv (startar 13 okt)
     
Lör 10:00 - 11:00 Sporthallen B
     
Motion (startar 10 sep)
     
Mån 20:00 - 21:30 Vallhalla

Postadress:
Oskarshamns BBK - Basket
Box 197, Stengatan 21
57224 Oskarshamn

Besöksadress:
Oscarsgymnasiet, Stengatan 21
57228 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: +46704496567, +46704496567
E-post: This is a mailto link

Se all info